Plantacja

 • drzewka oliwne na Plantacji
  drzewka oliwne na Plantacji

Serdecznie witamy na stronie internetowej PLANTACJI DRZEWEK OLIWNYCH w Polsce!

Nasza Firma jest bezpośrednim importerem oraz partnerem handlowym jednego z większych plantatorów drzewek Oliwki Europejskiej (łac. Olea Europea) znajdującego się w Toskanii, w środkowej części Włoch. Z tego regionu pochodzą jedne z najlepszych odmian tej pięknej rośliny.

Drzewa oliwne

Symbol Europy oraz jej rozwoju cywilizacyjnego - w naszej kulturze obecne są zarówno w literaturze jak i w sztuce od kilku tysięcy lat, począwszy od starożytnych Greków, Rzymian, poprzez renesansowych mistrzów literatury, po współczesnych malarzy europejskich. W Polsce, w klimacie umiarkowanym, można je uprawiać w donicach, zarówno w warunkach domowych, jak i ogrodowo – tarasowych. Drzewko, osiągające w naturze wiek nawet dwóch tysięcy lat stwarza przemiłą śródziemnomorską atmosferę.

Nasza miłość oraz zachwyt nad pięknem drzew oliwnych zaczęła się pod koniec lat 90 - tych. Podróżując po Europie Południowej nie sposób było przejść obojętnie obok większych i mniejszych gajów oliwnych, rozsianych na terenie Włoch i Francji. Wtedy mogliśmy tylko pomarzyć o własnych oliwkach w ogrodzie. Po latach wróciliśmy do tej idei, przywieźliśmy do Polski pierwsze  drzewka, które stały się zaczątkiem Plantacji. Przyjęły się tu doskonale. Wiosną, latem oraz jesienią tworzą niesamowity klimat, a ich delikatne listki dają idealne połączenie cienia z domieszką światła słonecznego.

Plantację Drzewek Oliwnych założyliśmy na obrzeżach Krakowa - na wzgórzu Marszowiec w miejscowości Zielonki - tu opiekujemy się przywiezionymi z Toskanii drzewkami oliwnymi. W Polsce znalazły swój drugi dom.

Przez te lata udało nam się wyselekcjonować kilka odmian Olea Europea z ponad 250, które adaptują się do warunków naszej strefy klimatycznej.

Odmiana to ważny aspekt przy wyborze drzewka oliwnego - w końcu chcemy się nim cieszyć przez następne 1000 lat.

Zapraszamy do naszego sklepu Drzewko Oliwne!

 

 • oliwka wiosną
  oliwka wiosną
 • oliwka latem
  oliwka latem
 • oliwka jesienią
  oliwka jesienią
 • oliwka zimą
  oliwka zimą
Facebook