PLANTACJA

Serdecznie witamy na stronie internetowej PLANTACJI DRZEWEK OLIWNYCH w Polsce.

Nasza Firma jest bezpośrednim importerem oraz partnerem handlowym jednego z największych plantatorów drzewek Oliwki Europejskiej (łac. Olea Europea) znajdującego się w Toskanii, w środkowej części Włoch. Z tego regionu pochodzą jedne z najlepszych odmian tej pięknej rośliny.

Drzewa oliwne

Symbol Europy oraz jej rozwoju cywilizacyjnego - w naszej kulturze obecne są zarówno w literaturze jak i w sztuce od kilku tysięcy lat, począwszy od starożytnych Greków, Rzymian, poprzez renesansowych mistrzów literatury, po współczesnych malarzy europejskich. W Polsce, w klimacie umiarkowanym, można je uprawiać w donicach, zarówno w warunkach domowych, jak i ogrodowo – tarasowych. Drzewko, osiągające wiek nawet dwóch tysięcy lat stwarza przemiłą śródziemnomorską atmosferę.

Nasza miłość oraz zachwyt nad pięknem drzew oliwnych zaczęła się pod koniec lat 90 - tych. Podróżując po Europie Południowej nie sposób było przejść obojętnie obok większych i mniejszych gajów oliwnych, rozsianych na terenie Włoch i Francji. Wtedy mogliśmy tylko pomarzyć o własnych oliwkach w ogrodzie. Po wielu latach wróciliśmy do tej idei, przywieźliśmy do Polski pierwsze sztuki drzewek, które stały się zaczątkiem Plantacji. Przyjęły się tu doskonale. Wiosną, latem oraz jesienią, wystawione na taras ogrodowy, tworzą niesamowity klimat, a ich delikatne listki dają idealne połączenie cienia z domieszką światła słonecznego.

Plantację Drzewek Oliwnych założyliśmy na obrzeżach Krakowa - na wzgórzu Marszowiec w miejscowości Zielonki. Dysponujemy 13 arami dobrze nasłonecznionej ziemi, na której opiekujemy się przywiezionymi z Toskanii drzewkami oliwnymi. W Polsce znalazły swój drugi dom.

Przez te lata udało nam się wyselekcjonować kilkanaście odmian Olea Europea z ponad 250, które bez problemów adaptują się do warunków naszej sfery klimatycznej.

Opinie Klientów o roślinach z naszej Plantacji znajdą Państwo TUTAJ

Odmiana to ważny aspekt przy wyborze drzewka oliwnego - w końcu chcemy się nim cieszyć przez nastepne 1000 lat.

© 2014 Dystan ;)

Simple Fade Slideshow Theme - Jssor Slider, Slideshow with Javascript Source Code
javascript